Opublikowany: pon, Lip 17th, 2017

Sąd przerwał złodziejski proceder

Długa jest lista przewinień 45-letniego mieszkańca gminy Niechlów, powiat górowski: próba kradzieży auta na stacji paliw, wiele innych kradzieży, groźby, jazda pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Na razie trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

45-latek został zatrzymany w miniony piątek, 14 lipca, po tym jak dyżurny górowskiej policji otrzymał zgłoszenie ze stacji paliw.

– Mężczyzna usiłował odjechać pojazdem jednego z klientów stacji – informuje podkom. Agnieszka Połczyk, oficer prasowy KPP Góra. – Niestety, pokrzywdzony zostawił kluczyki w stacyjce i opuścił na chwilę samochód. Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania pojazdu i ujęcia mężczyzny, który został zablokowany radiowozem.

Sprawcą okazał się mieszkaniec gminy Niechlów. Trafił do policyjnego aresztu.

– Okazało się także, że kierował pojazdem mając prawie promil alkoholu w organizmie, a przestępstwa tego dokonał kolejny raz, co powoduje, że dopuścił się czynu w warunkach recydywy – dodaje Agnieszka Połczyk.

Ponadto, policjanci udowodnili 45-latkowi inne przestępstwa. Na początku lipca z pojazdu znajdującego się w garażu ukradł portfel z pieniędzmi i kartami kredytowymi, elektronarzędzia, torbę wędkarską z wyposażeniem oraz radio samochodowe. Straty oszacowano na prawie 3 tysiące złotych. Co więcej, mężczyzna dwukrotnie próbował posłużyć się skradzionymi kartami.

Na tym nie koniec, bo funkcjonariusze udowodnili 45-latkowi kradzież roweru wraz z zakupami. Straty wyniosły ponad 900 złotych.

– Zatrzymany dopuścił się także kolejnych kradzieży dokumentów i latarki z innego pojazdu zaparkowanego na terenie Góry – dodaje Agnieszka Połczyk. – Okazało się też, że ten mężczyzna kilkukrotnie groził mieszkańcom powiatu górowskiego, za co również usłyszał zarzuty.

Decyzją sądu, 45-latek spędzi trzy najbliższe miesiące w areszcie tymczasowym. Grozić mu może do 10 lat więzienia, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: KPP Góra

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..