Sąd potwierdził: Krzysztof Kubów mówił nieprawdę

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Kubów musi sprostować informacje przekazane podczas jednej ze swoich ostatnich konferencji prasowych. Tak uznał dziś legnicki Sąd Okręgowy, oceniając jako nieprawdziwe informacje, że lubińscy radni i prezydent miasta Robert Raczyński wyłącznie odpowiadają za cenę wody w Lubinie oraz że cena wody w naszym mieście jest najwyższą w regionie Zagłębia Miedziowego.

Postanowienie sądu wydane zostało w 24-godzinnym trybie wyborczym. Krzysztof Kubów ma zaprzestać rozpowszechniania informacji o rzekomej wyłącznej odpowiedzialności Rady Miejskiej w Lubinie i prezydenta Roberta Raczyńskiego za cenę wody oraz informacji, że cena ta jest rzekomo najwyższa w Zagłębiu Miedziowym. Musi też wycofać wszystkie materiały wyborcze – drukowane i elektroniczne – zawierające takie stwierdzenia, a także opublikować w regionalnej prasie i portalach internetowych sprostowanie o następującej treści:

Ja, Krzysztof Kubów, kandydat na Prezydenta Lubina z ramienia PiS oświadczam, że:

1. nieprawdą jest, jakoby cena wody w Lubinie była najdroższą wodą w Zagłębiu Miedziowym,

2. nieprawdą jest, jakoby Rada Miejska w Lubinie oraz Prezydent Lubina Robert Raczyński byli wyłącznie odpowiedzialni za ustalanie wysokości ceny wody w Lubinie.

Rozpowszechniane wcześniej przeze mnie informacje były nieprawdziwe, za co przepraszam radnych Rady Miejskiej w Lubinie oraz pana Roberta Raczyńskiego Prezydenta Miasta Lubina. Krzysztof Kubów.

– Dzisiejsze postanowienie jest dla nas zadowalające – ocenia Tymoteusz Myrda, pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Robert Raczyński Lubin 2006, który złożył wniosek o to orzeczenie. – Sąd uznał nasze argumenty i stwierdził, że pan Krzysztof Kubów nie miał racji twierdząc, że cena wody jest najwyższa w Zagłębiu Miedziowym i że prezydent Lubina i rada miejska ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ustalenie tych cen dlatego, że istnieje nowy państwowy urząd Wody Polskie, który te ceny zatwierdza i reguluje.

Postanowienie sądu jest nieprawomocne. Reprezentujący Krzysztof Kubowa adwokat Dominik Hunek zapowiedział już złożenie zażalenia na nie.

– Wydaje mi się, że sąd błędnie ocenił stan faktyczny, to jest rzeczywiste stawki, które mieszkańców Lubina obowiązują. I co do tego – jeśli dobrze zrozumiałem ustne motywy (sądu – przyp. red.) – będzie kierowana nasza główna pretensja przed Sądem Apelacyjnym – komentuje Hunek.

Posiedzenie sądu drugiej instancji odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Warto nadmienić, że Dominik Hunek jeszcze do niedawna był przewodniczącym rady nadzorczej KGHM Polska Miedź, wprowadzonym do niej przez ministra skarbu państwa z ramienia PiS, Dawida Jackiewicza. Odszedł z rady, gdy w czerwcu dobiegła końca jej kadencja. Przez pewien czas był też delegowany do zarządu miedziowej spółki.

źródło: Lubin.pl


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..