Z Rzeszowa bez punktów

Choć zaczęli mecz bardzo dobrze to ostatecznie nie zdołali wywalczyć choćby jednego punktu. Podopieczni Marcelo Fronckowiaka przegrali w Hali Podpromie z Resovią Rzeszów 3:0.

Pierwszy atak przeprowadzili goście i Jakub Ziobrowski zdobył punkt, ale okazało się, że posłał piłkę w aut. Zaraz za nim tym razem skutecznie, kontrę poprowadził Masahiro Yanagida. Po chwili skuteczna gra Davida Smith’a i wysoki blok dało Resovii wynik 3:1. Set grany na przewagi w pewnym momencie wymknął się spod kontroli gościom i to ekipa Gheorghe Cretu wygrałą 25:21. Druga część meczu z początku układała się po myśli gości. Dobrze grał Igor Grobelny, ale gospodarze szybko odrobili straty. We znaki miedziowym dał się wychowanek Resovii Łukasz Kozub czy amerykański środkowy David Smith. Resovia wygrała seta 25:22. Trzecia partia to również znakomity wstęp gości. Skutecznie z okolic 9 metra atakował Igor Grobelny. Później, błędy własne gości i lepsza gra przy siatce, dały rzeszowianom prowadzenie. Przerwa techniczna nie uratowała sytuacji. Resovia sukcesywnie dążyła do zwycięstwa i wygrała 25:15, a w całym meczu 3:0.