Rząd daje pieniądze na drogi. Skorzysta Zagłębie Miedziowe

– Drogowy krwiobieg Dolnego Śląska zostaje ponownie wzmocniony i oddala się wizja zastoju, zwłaszcza jeśli chodzi o drogi gminne i powiatowe – tak górnolotnie skomentował dziś przeznaczenie prawie 30 mln zł na dolnośląskie inwestycje wojewoda Paweł Hreniak. Pieniądze te posłużą m.in. mieszkańcom Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego. Największym beneficjentem jest powiat lubiński

Z rządowego programu wsparcia lokalnej infrastruktury drogowej powiat lubiński otrzymał prawie 6,24 mln zł. 4,47 mln wyda na tegoroczną przebudowę drogi relacji Lubin-Krzeczyn Wielki.

– Cieszymy się, że wojewoda wsparł tę inwestycję i otrzymaliśmy dofinansowanie. To bardzo ważny projekt, droga będzie kluczowa szczególnie po otwarciu drogi ekspresowej S3 i węzła Lubin Zachód, co ma nastąpić w najbliższych miesiącach. Wyremontowana przez nas droga będzie głównym zjazdem na S3 z naszego miasta – podkreśla Damian Stawikowski, sekretarz Lubina.

Inwestycję wspólnie realizuje powiat i miasto. Pierwszy samorząd miał wydać na ten cel 3,5 mln zł, a drugi – 6,5 mln zł. – Dzięki otrzymaniu dotacji, wspólnie wydamy mniej na tę inwestycję – podkreśla sekretarz.

Dodatkowo powiat lubiński otrzymał 1,77 mln zł na remont ulicy Legnickiej w Ścinawie, będącej jedną z głównych tras prowadzących przez to miasto.

Z państwowej kasy popłyną też pieniądze na przebudowę ul. Legnickiej w Polkowicach oraz jej skrzyżowania z ulicami Dąbrowskiego i Małą. Na ten cel miasto otrzymało prawie 1,7 mln zł.

Z kolei w Prochowicach ponad 350 tys. zł dotacji posłuży do przebudowy ul. Sienkiewicza, a powiat złotoryjski przyznane mu 1,33 mln zł wykorzysta do przebudowy drogi w Wilkowie, razem z budową chodnika i kanalizacji.

Wojewoda zapowiedział dziś, że to nie koniec pomocy dla samorządów. – Apel do samorządowców jest taki: planujcie, projektujcie, bądźcie w gotowości. O kolejnych programach i dodatkowych środkach będziemy informować na bieżąco – stwierdził Paweł Hreniak.

współpraca: Mariola Ankutowicz
fot. materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..