Opublikowany: wt, Lis 27th, 2018

Na rynku rozbłyśnie choinka, a Mikołaj rozda prezenty

W tym roku mikołajki w Lubinie będą wyjątkowe. Mikołaj będzie rozdawał prezenty na tutejszym rynku. 6 grudnia otwarty zostanie także Jarmark Bożonarodzeniowy i odbędzie się premierowe odpalenie iluminacji 12-metrowej choinki. Świętowanie potrwa aż cztery dni, do niedzieli.

6 grudnia rynek opanują dzieci. – Prosto z Laponii przyjedzie do nas Mikołaj, który będzie rozdawał prezenty młodszym i starszym – mówi uśmiechając się Marcelina Falkiewicz z Urzędu Miejskiego w Lubinie. – Jeśli ktoś chce zrobić niespodziankę najbliższym, może przynieść opisaną paczkę i przekazać Śnieżynce, która będzie towarzyszyć Mikołajowi. Później Święty wszystkie te pakunki wręczy – dodaje Falkiewicz.

Paczkę wystarczy opisać imieniem i nazwiskiem. Do tego należy podać wiek obdarowywanego, aby Mikołaj wiedział, czy zwraca się do dziecka czy do dorosłego. Mikołaj będzie na rynku od godziny 12 do 19 i w tych też godzinach można przynosić podarki.

– Można też przynieść paczkę wcześniej i poprosić, żeby Mikołaj wręczył ją o konkretnej godzinie – gdy już przyjdziemy z dziećmi – mówi Marcelina Falkiewicz.

Na mikołajki zaplanowano też odpalenie świątecznego miejskiego oświetlenia. Punktualnie o godzinie 17 po raz pierwszy rozbłyśnie 12-metrowa choinka, która stanie na rynku. Ponadto w tym miejscu będzie można też zobaczyć między innymi świecące: fontannę, Ciastka, przestrzenną bombkę, karetę czy skrzydła.

– Tego samego dnia zaprezentowana zostanie fotomozaika niepodległościowa Dumni z Lubina, do której użyto zdjęć lubinian – dodaje przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Lubinie.

6 grudnia rozpocznie się też Jarmark Bożonarodzeniowy. Stoiska, na których będzie można znaleźć na przykład grzane wino, piwo, sery podhalańskie, słodycze czy świąteczne ozdoby, będą czynne przez cztery dni, do 9 grudnia, w godzinach 11-20.

Sprzedawcom i odwiedzającym jarmark codziennie towarzyszyć też będzie świąteczna muzyka. Na scenie ustawionej w rynku od czwartku do niedzieli występować będą starsi i młodsi.

– To rozszerzenie Lubińskiego Betlejem, które co roku organizujemy w Muzie. 6 grudnia rządzić będą dzieci, również na scenie, 7 grudnia młodzież, 8 grudnia to Lubińskie Betlejem, a 9 grudnia to Świąteczna Niedziela w Rynku – wylicza Elżbieta Miklis, kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior, jednego z organizatorów imprezy.

Jak zwykle Lubińskie Betlejem zagości również w Muzie. 8 grudnia od godziny 10 do 14 występować tu będą dzieci z miejskich żłobków i przedszkoli, a także dorośli. W holu zaś rozstawią się stoiska z różnościami. O godzinie 15 zabawa przeniesie się do rynku i potrwa do 19.

Natomiast w niedzielę oprócz jarmarku i muzyki, pod ratuszem o godzinie 15 pojawią się niezwykli goście – Moto-Mikołaje, którzy są już dobrze znani w Lubinie.

Ponadto na lubinian czekać będzie każdego dnia sporo atrakcji. Będzie żywa szopka, strefa dziecka, a także warsztaty prowadzone przez pracowników Wzgórza Zamkowego.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców, by przyłączyli się do świętowania na rynku – zachęca Marcelina Falkiewicz.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..