Rynek oficjalnie odebrany! (WIDEO)

Po słynnej dziurze w Lubinie nie ma już śladu. Jest plac, a na nim odwzorowane kamieniczki z dawnych lat, fontanna, nowe oświetlenia oraz ławki. Lubiński rynek został dziś odebrany przez urzędników. Ci zapewniają jednak, że to nie koniec rewitalizacji serca miasta.

Prace remontowe lubińskiego rynku rozpoczęto w lipcu 2017 roku. Dziś urzędnicy zakończyli procedury odbioru placu budowy.

– Są jakieś tam usterki, które wykonawca będzie musiał poprawić. Część prac np. impregnacja kamienia, czy też zieleń pojawi się w późniejszym okresie, czyli po okresie zimowym – mówi sekretarz miasta Lubin Damian Stawikowski.

Z placu zniknęła dziura, a teren został wyłożony kamieniem, na którym odwzorowano kontury starych kamienic. Pojawiły się ławki, nowe oświetlenie i fontanna. Zasadzono również około trzydziestu drzew.

– Ten nowy plac będzie generował nowe imprezy. Będziemy chcieli, żeby restauratorzy otworzyli ogródki wokół rynku, tak żeby wróciło tu serce miasta – dodaje sekretarz.

W sercu miasta można już spotkać spacerujących mieszkańców. To jednak nie koniec rewitalizacji. Jak mówi Damian Stawikowski,  sekretarz miasta – To dopiero początek przebudowy lubińskiego rynku. My chcemy zrewitalizować cały obszar w obrębie murów obronnych historycznie starego miasta i odbudować rynek od nowa.

Wizja dalszej przebudowy lubińskiego rynku zostanie niebawem przedstawiona mieszkańcom.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..