Opublikowany: pt, Kwi 13th, 2018

Rycerze powalczą na zamku

Średniowieczny zamek na Grodźcu już dziś zaprasza na Wiosenny Konwent Kapituły Rycerstwa Polskiego. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla odwiedzających sporo atrakcji.

Świętem Kwitnącej Przylaszczki i Zawilca średniowieczny zamek na Grodźcu w ubiegły weekend rozpoczął tegoroczny sezon turystyczny. Najbliższe dni również zapowiadają się bardzo ciekawie, zwłaszcza dla miłośników turniejów rycerskich.

Wiosenny Konwent Kapituły Rycerstwa Polskiego rozpocznie się już dziś i potrwa do niedzieli, jednak największe atrakcje czekaja na gości w sobotę. To rycerskie święto rozpocznie się mszą świętą odprawioną o godz. 10.00 w kaplicy zamkowej. Następnie przez dwie godziny w Wielkiej Sali Rycerskiej będą się odbywały obrady, po których na zamkowym dziedzińcu rozpoczną się pierwsze, eliminacyjne walki rycerskie.

Po kolejnych obradach i wspólnym obiedzie najlepsi wojownicy zmierzą się w turnieju finałowym. W międzyczasie zaplanowano również prelekcję na temat Piastów Śląskich.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..