Opublikowany: czw, Lis 2nd, 2017

Ruszyła przebudowa. Utrudnienia na skrzyżowaniu

Spore zmiany zaszły na skrzyżowaniu dróg krajowych numer 3 i 36 w Lubinie. Rozpoczęła się przebudowa, która zakończy się w przyszłym roku postawieniem w tym miejscu sygnalizacji świetlnej.

Kierowcy powinni przygotować się na utrudnienia. Trzeba zwracać uwagę na ustawione tymczasowe oznakowanie i nie jeździć na pamięć.

Firma wykonująca inwestycję zamknęła fragment jednej z jezdni krajowej 36 przy wspominanym skrzyżowaniu, tej prowadzącej w kierunku Polkowic. Druga, w stronę Wrocławia, stała się tymczasowo drogą dwukierunkową.

Jadąc od strony miasta krajową 3 nie przejedziemy przez skrzyżowanie prosto do Miroszowic czy hotelu Europa znajdującego się po drugiej stronie drogi. Do podlubińskiej miejscowości oraz do hotelu został wyznaczony objazd.

– Przy skrzyżowaniu wytyczony został krótki pas dla pojazdów skręcających do centrum oraz pas dla pojazdów wyjeżdżających z Lubina w kierunku Zielonej Góry – informuje Magdalena Szumiata z wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Prace na tym etapie potrwają co najmniej do połowy stycznia 2018 r. Zakończenie robót planowane jest na lipiec przyszłego roku – dodaje.

W trakcie postępów prac, będą wprowadzane kolejne zmiany, dlatego kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na oznakowanie pojawiające się przed skrzyżowaniem dróg krajowych nr 36 i 3.

– Prace na skrzyżowaniu są wykonywane pod ruchem i utrudnień się nie uniknie. Apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności – dodaje Szumiata.

Skrzyżowanie jest przebudowywane na takie z sygnalizacją świetlną. Ponadto przebudowane zostaną dodatkowe pasy w lewo z dróg krajowych nr 3 i 36 i wyspy. Wlot drogi gminnej zostanie poszerzony, a krótkie pasy włączenia na wlotach DK 3 i 36 zlikwidowane. Przebudowana zostanie również nawierzchnia wspomnianych dróg.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i będzie kosztować dokładnie 4.590.355,31 zł brutto.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..