Ruszył kolejny etap remontu A4. Są zmiany w organizacji ruchu!

Rozpoczął się trzeci etap prac remontowych na dolnośląskim odcinku autostrady A4. W związku z tym po raz kolejny zmieniła się nieco organizacja ruchu przy Punkcie Poboru Opłat w Karwianach. 

Ruch z kierunku Katowic powróci na obecnie remontowaną, północną jezdnię i będzie obsługiwany przez pięć bramek wyjazdowych z odcinka płatnego.

– Przed samym poszerzeniem związanym z poborem opłat, ruch w stronę Katowic będzie, sprowadzany do jednego pasa (na długości około 200 metrów), a następnie kierowany do trzech funkcjonujących bramek wjazdowych na odcinek płatny – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas trzeciego etapu robót wyłączone z ruchu będzie pięć środkowych bramek do poboru opłat w podwrocławskich Karwianach.

Zgodnie z założonym harmonogramem, etap ten powinien się zakończyć 25 czerwca.

Przypomnijmy, że remont A4 rozpoczął się w połowie maja. Od tej pory na autostradzie niemal codziennie tworzą się kilkukilometrowe korki. Aby ich uniknąć drogowcy radzą korzystanie z objazdów. – Apelujemy do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 tony – dodaje Szumiata.

Kierowcy pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony mogą wybrać objazd drogami wojewódzkimi nr 346, 395 i drogą krajową nr 8. Objazd ten jest oznakowany.

Fot. GDDKiA

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..