Ruszają roboty publiczne

Kilkudziesięciu bezrobotnych może liczyć na zatrudnienie przy robotach publicznych organizowanych przez głogowski pośredniak. Osoby te będą pracować przy zagospodarowaniu zieleni oraz utrzymaniu czystości w mieście, a także wykonywać prace naprawcze na rzecz miasta i powiatu.

Każdy z pracowników zostanie zatrudniony na okres co najmniej 6 miesięcy i może spodziewać się wynagrodzenia w wysokości 2250 złotych brutto miesięcznie.

– Z tej formy aktywizacji mogą skorzystać osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy czyli na przykład długotrwale bezrobotne lub bez doświadczenia zawodowego oraz korzystające ze świadczeń pomocy społecznej – mówi zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie Damian Piątek.

W tym roku na chętnych czeka 70 miejsc.

W ramach robót publicznych planujemy zatrudnić w sumie 70 pracowników gospodarczych – 30 osób do końca marca, 10 od kwietnia i kolejnych 10 od maja oraz 20 od września – mówi zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie Damian Piątek.

Zainteresowani powinni wypełnić specjalny formularz, który jest dostępny na stronie internetowej głogowskiego urzędu pracy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..