Opublikowany: czw, Cze 21st, 2018

Rusza remont biblioteki

W ciągu najbliższych dni rozpocznie się remont Miejskiej Biblioteki Publicznej w Złotoryi. Na budynku książnicy rozstawione są już rusztowania, a wczoraj została podpisana umowa z wykonawcą. Inwestycja jest dofinansowana ze środków zewnętrznych.

Miastu dopiero za trzecim podejściem  udało się wyłonić wykonawcę remontu. Biblioteka oferowała 360 tys. zł za przeprowadzenie prac, ale dwa przetargi ogłaszane wiosną nie przyniosły rozstrzygnięcia. Oferty nie złożyła bowiem żadna firma.

Przełom przyniosło dopiero zastosowanie trybu negocjacji bez ogłoszenia na roboty budowlane. Z sześciu zaproszonych do rozmów przedsiębiorstw stawiły się dwa. Pierwsze z nich zostało wykluczone, bo nie uzupełniło wymaganej dokumentacji. Drugie – Zakład Murarski Betoniarski Montaż Konstrukcji Budowlanych Ryszard Malinowski z Legnicy – zadeklarowało, że podejmie się prac remontowych, ale przedstawiło ofertę na wyższą kwotę – na 388 680 zł, czyli o ponad 28 tys. więcej niż miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel.

Na szczęście w budżecie znalazły się dodatkowe środki na realizację inwestycji, o czym radni zdecydowali podczas ostatniej sesji.

MBP umowę z wykonawcą podpisała wczoraj. Daje on pięcioletnią gwarancję na przeprowadzone prace modernizacyjne.

Na razie książnica będzie pracowała bez zmian. Od 1 lipca w życie wchodzi harmonogram wakacyjny. – Jeśli będziemy zamykać bibliotekę, to tylko na czas prac wewnątrz związanych z wymianą instalacji centralnego ogrzewania – zapowiada Aneta Wasilewska, dyrektorka placówki.

Dofinansowanie na modernizację w kwocie 280 tys. zł biblioteka pozyskała przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Złotoryi z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Złotoryjski projekt uzyskał dofinansowanie jako jeden z 20 z całej Polski (na 200 złożonych).

Prace modernizacyjne obejmą remont elewacji (ocieplenie z otynkowaniem), docieplenie dachu oraz wymianę instalacji CO.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..