Opublikowany: śr, Kwi 24th, 2019

Rozprawią się z azbestem

W tym roku Gmina Żukowice planuje przeprowadzenie kolejnych prac związanych z usuwaniem azbestu. Na pozbycie się tego szkodliwego materiału z dachów swoich domów czy zabudowań gospodarczych będą mogli liczyć mogą mieszkańcy, którzy wcześniej złożą odpowiedni wniosek.

Środki na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem azbestu gmina zamierza pozyskać z Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środki te będą mogły zostać przeznaczone na demontaż, transport i utylizację azbestu. Nie można jednak wykorzystać ich na zakup i wykonanie nowych pokryć dachowych.

Mieszkańcy zainteresowani możliwością otrzymania dofinansowania powinni wypełnić specjalny wniosek oraz dołączyć do niego dokumenty potwierdzające tytuł prawny do nieruchomości, oświadczenie o rodzaju budynku oraz informację o wyrobach zawierających azbest i miejscu ich wykorzystania. Można je pobrać ze strony internetowej urzędu gminy. Nabór wniosków potrwa do 10 maja.

Jeśli gminie nie uda się pozyskać środków zewnętrznych, wówczas wnioski o udzielenie dotacji będą rozpatrywane do momentu wyczerpania pieniędzy przeznaczonych na ten cel z budżetu gminy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..