Rozbój w Chocianowie. Sprawca usłyszał zarzut

Mężczyzna zaatakował kobietę na jednej z chocianowskich ulic. Dusił ją, uderzył w twarz, a potem okradł. Grozi mu do 12 lat za kratkami.

Kobieta zgłosiła napaść w Komisariacie Policji w Chocianowie.

– Zgłaszająca przekazała, że chwilę wcześniej jej znajomy, dusząc ją, zażądał od niej kluczy do mieszkania, a następnie uderzył w twarz i zabrał zarówno wspomniany klucz, jak i telefon komórkowy – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, p.o. oficera prasowego KPP w Polkowicach. – Policjanci natychmiast podjęli interwencję.

Na jednej z chocianowskich ulic mundurowi zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi przekazanemu przez kobietę. Ten na ich widok zaczął uciekać. Próbował ukryć się w pobliskiej klatce schodowej, ale szybko został zatrzymany.

– Sprawcą rozboju okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Chocianów – dodaje Przemysław Rybikowski. – Gdy trafił do policyjnego aresztu był nietrzeźwy.

Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty i zwrócili je kobiecie. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..