Opublikowany: pon, Maj 21st, 2018

Rozbili grupę złodziei samochodowych

Sześciu zatrzymanych i odzyskane trzy luksusowe mercedesy o wartości 375 tys. złotych – legnicka policja rozbiła grupę złodziei samochodów. Każdy z zatrzymanych usłyszał już zarzuty w tej sprawie, a dwóch z nich trafiło do aresztu.

Do kradzieży doszło w tym miesiącu na terenie Legnicy. Z uzyskanych przez policję informacji wynikało, że pojazdy znajdują się na prywatnych posesjach w trzech województwach: dolnośląskim, małopolskim oraz lubuskim.

– Funkcjonariusze udali się do jednej z miejscowości w powiecie nowotarskim, gdzie miał znajdować się pierwszy ze skradzionych mercedesów. Po przybyciu pod wcześniej ustalony adres, kryminalni zauważyli tam zaparkowany przed domem pojazd. W tej sprawie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat – informuje podkomisarz Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy Komendy Miejskiej policji w Legnicy.

Kolejny samochód również znajdował się na terenie prywatnej posesji, tym razem w powiecie nowosolskim. Gdy policjanci zbliżali się do budynku, zauważyli w nim dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych wyskoczyli przez okno i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu uciekinierzy byli już w rękach legnickich stróżów prawa. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 31 i 34 lat. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli urządzenia służące do kradzieży pojazdów.

Jeszcze tego samego dnia udało się odzyskać ostatni ze skradzionych pojazdów. Auto zaparkowane było na jednej z posesji w powiecie legnickim. W tym przypadku zatrzymano 21-letniego pasera z powiatu lubińskiego.

Z ustaleń policjantów wynikało, że kolejna osoba mogąca mieć związek z przestępstwem, obecnie przebywa na terenie woj. małopolskiego w powiecie nowotarskim. W wyniku podjętych działań zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzewanego o paserstwo.

– Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a wobec dwóch z nich sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do dziesięciu lat więzienia – dodaje rzeczniczka legnickie policji.

Fot. KMP w Legnicy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..