Opublikowany: czw, Lut 16th, 2017

Roverem bez prawa jazdy

Fot. Paweł Pawlucy

Fot. Paweł Pawlucy

Policjanci z legnickiej drogówki znów zatrzymali kierowcę, który wyruszył w drogę, mimo że nie miał prawa jazdy. 34-latek stracił dokument bo zgromadził na koncie zbyt wiele punktów karnych, ale to nie ostudziło jego zapału.

Legniccy funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli przy ul. Kazimierza Wielkiego kierowcę osobowego rovera. Jak się okazało, mężczyzna usiadł za kierownicą, mimo że nie miał przy sobie prawa jazdy. Nie zamierzał jednak tego ukrywać i podczas kontroli oznajmił policjantom, że stracił dokument. Ta informacja szybko się potwierdziła. 34-latek stracił prawo do kierowania, gdy jako młody kierowca przekroczył dozwoloną liczbę 20 punktów.

– W świetle obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień od kierowania mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch – przypomina Iwona Król-Szymajda z legnickiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..