Rondo w Sobinie otrzyma nazwę?

„Rondo im. Ratowników Górniczo-Hutniczych Polskiej Miedzi” – czy taką nazwę będzie nosić rondo na skrzyżowaniu ulic Polkowickiej i Myśliwskiej w Sobinie? Wniosek stowarzyszenia Lepsze Polkowice wpłynął już do rady miejskiej.

– Inicjatywa ta ma na celu podkreślenie wdzięczności i szacunku za poświęcenie, odwagę i trud pracujących w Zagłębiu Miedziowym ratownikom – podkreśla Bogusław Godlewski, prezes Stowarzyszenia Lepsze Polkowice. – Rondo w Sobinie zdaje się być miejscem do tego idealnym, gdyż w obliczu zagrożenia, to właśnie w tutejszej Jednostce Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM za każdym razem rozpoczyna akcja ratująca życie i zdrowie górników i hutników Polskiej Miedzi – dodaje.

Przypomnijmy, w tym roku Polkowice świętują 50-lecie odzyskania praw miejskich. Była to przede wszystkim zasługa odkrycia złóż miedzi, co rozpoczęło rozwój całego regionu.

– Warto podkreślić szczególny wkład pracy ratowników, którzy często z narażeniem własnego życia spieszą na pomoc poszkodowanym w wypadkach górniczych – dodaje Godlewski.

Dlatego przed Barbórką stowarzyszenie Lepsze Polkowice złożyło u przewodniczącego rady miejskiej wniosek, wraz z podpisami mieszkańców gminy, by skrzyżowanie w Sobinie otrzymało nazwę – „Rondo im. Ratowników Górniczo-Hutniczych Polskiej Miedzi”. Sesja zaplanowana jest na piątek, 24 listopada.

Fot. UR

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. DzikU napisał(a):

    A ja proponuje by to rondo nazwac imieniem Stanislawy Bocian. Chyba z Sobina pochodzi ona prawda?

  2. Były górnik napisał(a):

    Super. Nareszcie coś związane z naszym regionem. Bardzo się cieszę.

  3. Olx napisał(a):

    Popieram!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..