Opublikowany: czw, Kwi 12th, 2018

Romeo i Julia w Aurum

Balet „Romeo i Julia”, w wykonaniu Teatru Bolszoj z Moskwy, to kolejny retransmitowany spektakl, który będzie można zobaczyć w złotoryjskim kinie Aurum. Są jeszcze bilety do nabycia.

To jedna z najbardziej znanych wersji arcydzieła Siergieja Prokofiewa, klasyka XX wieku. Wielu choreografów sięgało i nadal sięga po baletową wersję tragedii Williama Szekspira, ale tylko nieliczni pozostają w pamięci widzów i na afiszach teatrów na dłużej. Do takich spektakli należy „Romeo i Julia” Jurija Grigorowicza, długoletniego dyrektora artystycznego baletu Teatru Bolszoj. Choreograf stworzył ją jednak nie dla teatru w Moskwie, ale dla Opery Paryskiej, w 1978 roku, a dopiero później przeniósł na deski Bolszoj.

Monumentalna inscenizacja, zachowująca niemal całość równie wielkiej partytury Prokofiewa, w sposób plakatowy, sięgający do najmocniejszych emocji i najsubtelniejszych wzruszeń, odmalowuje tragizm miłości kochanków z Werony. Barwne korowody masek i sceny walk na szpady przeniosą widza w świat renesansowego miasta-państwa, z jego waśniami między rodami, a także zabawą na placach i uliczkach. Na pierwszym planie pozostaje jednak delikatna Julia oraz młodzieńczy Romeo i ich uczucie, wyrażone bez słów, za pomocą sztuki tańca.

Przedstawienie trwa 2 godziny 15 minut. Początek retransmisji w czwartek 19 kwietnia o godz. 18:00.

Bilety są do nabycia w kasie Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji przy pl. Reymonta 5. Normalny kosztuje 30 zł, ulgowy – 25 zł, a grupowy (min. 10 osób) – 20 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..