Rio Team przegrywa w Żarach!

Pierwsza kwarta zadecydowała o trzeciej z rzędu porażce koszykarzy UKS Rio Team Złotoryja. Podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego w czwartej kolejce 3 ligi dolnośląskiej koszykówki ulegli w Żarach miejscowemu Chromikowi 60:73.

Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy przez wielu uznawani są za głównych pretendentów do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Koszykarze z Żar w ubiegłym sezonie ponieśli tylko jedną porażkę, jednak turniej barażowy nie był dla nich szczęśliwy i marzenia o drugiej lidze musieli przełożyć o kolejny rok.

Równie dobrze spisują się też w tegorocznych rozgrywkach, chociaż przed tygodniem minimalnie przegrali swój pierwszy mecz z Oleśnicą. Złotoryjanie natomiast, po szczęśliwym zwycięstwie na inaugurację sezonu, po dwóch kolejnych potyczkach schodzili z parkietu jako pokonani. Warto dodać, że w historii czterech bezpośrednich starć między tymi klubami za każdym razem lepsze okazywały się Żary.

Pierwszą kwartę wyraźnie zdominowali zawodnicy Chromika, którzy pozwolili swoim rywalom na zdobycie zaledwie pięciu punktów. Sami natomiast rzucili ich o 17 więcej. Koszykarzom Rio Teamu w tym fragmencie gry brakowało przede wszystkim skuteczności w rzutach z gry.

Pozostałe trzy partie były już dużo bardziej wyrównane, z lekkim wskazaniem na zespół gości. W drugiej połowie przyjezdnym udało się zniwelować straty do kilku „oczek”, ale to wszystko na co ich było stać tego dnia. Najlepiej w zespole Rio Teamu zaprezentowali się: Paweł Nowicki i Maciej Miłoń, którzy zdobyli odpowiednio 18 i 16 pkt.

W najbliższą niedzielę złotoryjanie podejmą na własnym parkiecie zespół Polonii Świdnica, z którym kilkukrotnie mierzyli się w towarzyskich spotkaniach przedsezonowych.