Nasze Rio otrzyma rekordową dotację

21 projektów z Dolnego Śląska otrzymało dofinansowanie w tegorocznej edycji  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020. Wśród nich są również te z naszego regionu. Łączna suma dotacji w województwie to blisko 3,4 mln zł. Środki te pozwolą organizacjom na realizację wielu potrzebnych, ciekawych i często niestandardowych działań. Jednym z beneficjentów jest złotoryjskie stowarzyszenie Nasze Rio, dla którego będzie to pierwsze tak duże wsparcie finansowe. 

Lokalne, oddolne inicjatywy organizowane przez społeczników to kwintesencja Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego celem jest wspieranie projektów zwiększających zaangażowanie społeczeństwa i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

Instytucją zarządzającą programem jest Narodowy Instytut Wolności, który w tym roku zorganizował ten konkurs dotacyjny po raz drugi. Najnowsze edycje 2018 i 2019 FIO to zupełnie nowa odsłona Programu – dzięki zmianie strategicznych kryteriów oceny większe szanse na uzyskanie dotacji otrzymały organizacje małe, młode i z mniejszych miejscowości. Dodatkowo, uproszczone procedury składania wniosków ułatwiają nowicjuszom start w konkursie. W niedawno zakończonej edycji FIO 2019 ponad 200 organizacji z całego kraju otrzymało środki na realizację ciekawych i inspirujących projektów oraz na własny rozwój.

Jeden ze zwycięskich projektów został przygotowany przez złotoryjskie stowarzyszenie Nasze Rio „Młodzi obywatele – w Nich siła”. Na jego realizację Nasze Rio trzyma 141 280 zł. – Cieszymy się niezmiernie. Po pierwsze dlatego, że nigdy nie mieliśmy jeszcze projektu na tak dużą kwotę, bo jest to aż ponad 140 tys. zł. Staraliśmy się o te środki już od lat, ale albo nam brakowało szczęścia albo zapału, żeby złożyć wniosek – mówi Barbara Zwierzyńska-Doskocz, prezes stowarzyszenia Nasze Rio.

– Jest to projekt wykraczający poza Złotoryję, ponieważ będziemy też pracować z młodzieżą z Legnicy, z Jawora, z Głogowa czy z Lubina. Jego istotą jest uczestnictwo młodych wokół partycypacji, demokracji, wokół młodzieżowych rad miasta i różnych tego typu rzeczy związanych z aktywizacją ich do pełnego obywatelstwa. Zakłada on nie tylko szkolenia, ale też wiele spotkań, badań. Przed nami jest na pewno bardzo dużo pracy – dodaje.

Poniżej publikujemy pozostałe projekty z naszego regionu, które w tym roku uzyskały dofinansowanie :

  • „Bitwa o pasje”, Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego; Gniewomierz (powiat legnicki); kwota dotacji: 70 705,00 zł
  • „Współpraca na każdym szczeblu”, Fundacja Eudajmonia; Polkowice; kwota dotacji: 104 306,00 zł
  • „Społeczni strażnicy bezpieczeństwa”, Ochotnicza Straż Pożarna w Legnickim Polu,; kwota dotacji: 90 590 zł
  • „Seniorzy – aktywni obywatele swoich gmin w regionie legnicko-wołowskim”, Fundacja Ekologiczna Zielona
    Akcja; Legnica; kwota dotacji: 67 348 zł

Fot. Nasze Rio via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..