Opublikowany: nie, Kwi 21st, 2019

Nasze Rio drugie na Dolnym Śląsku!

Chociaż wygrać się nie udało to i tak mogą mówić o dużym sukcesie. Złotoryjskie stowarzyszenie Nasze Rio zajęło drugie miejsce w plebiscycie na najpopularniejsze dolnośląskie organizacje działające lokalnie.

Organizatorem internetowego konkursu “TOP5 dolnośląskich organizacji działających lokalnie” była redakcja Radia Wrocław. Zwyciężyć miała ta organizacja, która uzyska największą liczbę głosów, czyli “kliknięć” internautów. W szranki stanęło pięć stowarzyszeń i instytucji z naszego województwa, z czego aż dwa z powiatu złotoryjskiego. Mowa o wspomnianym już stowarzyszeniu Nasze Rio ze Złotoryi oraz o Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej z Dobkowa. Pierwsze z wymienionych do samego zakończenia głosowania liczyło się z walce o końcowe zwycięstwo. Ostatecznie pierwszego miejsca nie udało się zająć, ale i tak Nasze Rio może być dumne ze swojej działalności oraz ogromnego poparcia wśród mieszkańców złotego grodu i okolic.

Najwięcej, bo aż 2816 głosów, zebrała Biblioteka Dziedzictwa w Żarowie i to ona wygrała konkurs. Drugie było Nasze Rio, które przez dwa tygodnie trwania zabawy uzbierało 2586 głosów. Na najniższym miejscu podium uplasowało się Stowarzyszenie Świdna ze Świdnika (716 głosów), czwarta była Sudecka Zagroda Edukacyjna z Dobkowa (255 głosów), zaś piąta Fundacja Paliwo Artystyczne z Wrocławia (59 głosów).

Organizatorzy plebiscytu tak opisali stowarzyszenie Nasze Rio:

Działają od 2012 roku i choć początkowo idea była taka, by działać z młodzieżą i dla młodzieży, to czas pokazał, że w Złotoryi działać chcą wszyscy bez względu na wiek. Dziś ze swoimi inicjatywami wychodzą zarówno do dzieci i ich rodziców, jak i do seniorów. Tłumaczą, że chodzi o to, by wyjść z domu i działać na rzecz dobra współnego, pokazując wszystkim niedowiarkom, że się da! Ich specjalnością są akcje charytatywne, festyny, animacje dla dzieci, biorą też udział w zagranicznych i ogólnopolskich projektach, a do tego nakręcili film pt. “Opowieść Złotoryjska”.

Sami zainteresowani, czyli Nasze Rio, na swoim profilu facebookowym skomentowało wynik plebiscytu:

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. och! ach! pisze:

    Tego typu internetowe plebiscyty , nijak się mają do rzeczywistości.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..