Rewitalizacja parku w Radwanicach

Rozpoczął się pierwszy etap rewitalizacji parku w Radwanicach. Obejmie on wycinkę drzew i krzewów. Prace mają potrwać do połowy lutego. Na dalsze inwestycje trzeba będzie jeszcze poczekać. 

– Zadanie polega na usunięciu samosiewów drzew i zakrzaczeń w celu „prześwietlenia” parku – informują pracownicy Urzędu Gminy Radwanice.

Poza tym, usunięte zostaną drzewa obumarłe, chore i te, które stwarzają zagrożenie dla osób przebywających w parku.

– Po posprzątaniu wyciętych drzew i krzewów gałęzie zostaną zrąbkowane, a pnie drzew wyfrezowane – dodają urzędnicy.

Prace mają się zakończyć 15 lutego. Drugi etap rewitalizacji parku planowany jest w kolejnych latach. Odtworzony zostanie, i przebudowany, układ ścieżek o przebiegu historycznym. Nowymi elementami będą zaś dróżki na wyspę od strony północnej i południowej.

– Odnowione i nowe ścieżki będą posiadały nawierzchnie z kruszywa łamanego, nowe obrzeża krawężnikowe oraz oświetlenie lampami parkowymi – zapowiadają urzędnicy.

Wykonany też zostanie dojazd do sceny, z kruszywa łamanego o szerokości trzech metrów, z obrzeżami z krawężników betonowych. W północno-wschodniej części parku powstaną plac zabaw i siłownia plenerowa. W planach jest jeszcze konserwacja stawu i kanału Młynówka, który przepływa przez park.

Dodajmy, że park w Radwanicach powstał w pierwszej połowie XIX wieku.

Źródło: UG Radwanice/Fot. UR archiwum

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..