Opublikowany: czw, Maj 17th, 2018

Reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Lubinie (FOTO)

Lubin po raz kolejny gości reprezentację Polski. Tym razem na zgrupowaniu w naszym mieście przebywają polskie rugbystki.

Plan biało-czerwonych jest bardzo napięty, gdyż już w piątek kadra uda się na do Francji na towarzyski turniej Stanislas Seven. Będzie to generalny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się we Francji – Najbliższy turniej we Francji jest dla nas jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Europy. Jedziemy tam dobrze zagrać i sprawdzić pewne zagrywki taktyczne. Zagramy z dobrymi, wymagającymi przeciwnikami, dzięki czemu zobaczymy jak nasza gra wygląda na ich tle – mówi selekcjoner reprezentacji Polski, Janusz Urbanowicz.

O Lubinie mówi się po raz kolejny w związku z siódemkową odmianą rugby – Selekcjoner reprezentacji bardzo docenił nasze obiekty. Już w ubiegłym roku trener wspominał, że mamy znakomitą bazę treningową i po cichu liczyłam na zgrupowanie kadry w naszym mieście. Udało się w tym roku. Kadra trenuje na stadionie Regionalnego Cetrum Sportowego, korzysta z nowej kriokomory w naszym mieście. Po raz kolejny pokazujemy, że Lubin liczy się na mapie rugby. Mamy nadzieję, że zgrupowania odbywać się będą częściej – mówi Marcelina Falkiewicz z Klubu Rugby Miedziowe Lubin.

W sobotę na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego odbyły się mistrzostwa Polski, rok wcześniej Lubin również gościł tę prestiżową imprezę – Już pierwszy turniej w Lubinie był dla nas bardzo dużym pozytywnym zaskoczeniem. Dziewczyny lubią tutaj przyjeżdżać, jest świetna atmosfera i znakomite warunku do pracy. Tak naprawdę mogę mówić tylko w samych superlatywach – ocenia Janusz Urbanowicz, trener kadry.

Polska podczas Mistrzostw Europy Polska zagra w grupie z Walią, Szkocją i Irlandią – O mistrzostwach jeszcze nie myślimy. Dla nas teraz ważne jest przygotowanie przed tym turniejem. Obecnie jesteśmy w Lubinie, gdzie mamy znakomite warunki do trenowania. Na turnieju chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – mówi Natalia Pamięta, kadrowiczka a na co dzień zawodniczka Black Roses Poznań.

W kadrze, przygotowującej się do turnieju znajdują się jeszcze trzy zawodniczki ekipy z Poznania, po jednej z drużyn AZS Warszawa i Diablice Ruda Śląska. Trzon kadry tworzą rugbystki Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, które w sobotę okazały się najlepsze podczas turnieju Mistrzostw Polski 7 w Lubinie.

Lubin po raz kolejny gości przedstawicieli reprezentacji. Wcześniej na obiektach w mieście przygotowywała się reprezentacja Polski piłkarek ręcznych, a także kadry szczypiorniaka z Chile, Korei Południowej czy Kamerunu. W tym zestawieniu nie brakuje także drużyn klubowych w tym tureckiego Yenimahalle Ankara, niemieckiego Lipska czy norweskiego Larviku. W Lubinie zgrupowanie miała także reprezentacja siatkarzy Estonii.

Kadra rugbystek:

 1. Abucewicz Laura
 2. Karwowski Pauline
 3. Klichowska Anna
 4. Maliszewska Hanna
 5. Mroczyńska Marlena
 6. Pietrzak Monika
 7. Schuster Julianna
 8. Kowalczyk Agnieszka
 9. Nowacka Maria
 10. Pamięta Natalia
 11. Paszczyk Katarzyna
 12. Karlińska Kinga
 13. Singel Angelika

Fot. Mariusz Babicz

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..