Opublikowany: pt, Lip 6th, 2018

Remont przedszkola przy Krzemienieckiej na finiszu

Fot. UM Legnica

Prace adaptacyjne budynku przy ul. Krzemienieckiej w Legnicy, gdzie niegdyś mieściła się filia Szkoły Podstawowej nr 9, wchodzą w ostatnią fazę. Przypomnijmy, że od września będzie tu działać nowe miejskie przedszkole oraz żłobek.

– Budynek jest już ocieplony. Jego estetyczna elewacja robi wrażenie. Pomieszczenia wewnątrz także przeszły już remont. Wokół budynku ułożono nowe chodniki. Zamontowano windę. Zbudowano nowe wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Jak donoszą urzędnicy, miasto szykuje się właśnie do wyposażenia obiektu. Przetarg na to zadanie wygrała firma Moje Bambino, która dostarczy i zamontuje meble. W ratuszu wciąż szukają natomiast wykonawcy, który wyposaży plac zabaw. A już niebawem kolejny przetarg – tym razem na dostawę sprzętu niezbędnego do funkcjonowania placówki.

Przypomnijmy, że przetarg na remont budynku wygrała firma Usbud, która zobowiązała się wykonać zadanie za prawie 3 mln zł. Uchwałę w sprawie przekształcenia filii SP 9 w przedszkole i żłobek radni przyjęli w styczniu ub.r.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..