Opublikowany: sob, Lip 14th, 2018

Remont na Piłsudskiego bez opóźnień

Fot. UM Legnica

Jak donoszą przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy, prace na alei Piłsudskiego są bardzo zaawansowane i przebiegają zgodnie z harmonogramem. Z ruchu wciąż wyłączona jest jezdnia południowa niemal półkilometrowego odcinka drogi, przy której pojawiły się już nowe chodniki.

Roboty ziemne na jednej z głównych legnickich arterii trwają na odcinku od kładki dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Galileusza z Marsa do zbiegu Koskowickiej i Wielkiej Niedźwiedzicy. Na południowej jezdni drogowcy przygotowują podłoże pod warstwę asfaltu, lada chwila pojawią się przy niej nowe krawężniki.

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – ocenia Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.

Fot. UM Legnica

Zgodnie z zakresem inwestycji, przy niespełna półkilometrowym odcinku alei na osiedlu Kopernika powstaną także ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie uliczne. Rekultywacji doczeka się zieleń w pasie drogowym.

– Przy rondzie turbinowym powstanie kolejne aktywne przejście dla pieszych, podobne do tego, które funkcjonuje na ulicy Wrocławskiej, przy głównej bramie Cmentarza Komunalnego. U zbiegu Wielkiej Niedźwiedzicy z Kasjopei oraz łącznikiem, biegnącym pod wiaduktem kolejowym do Koskowickiej, przewidziane jest wyniesione skrzyżowanie – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy, że remont alei Piłsudskiego będzie kosztował prawie 8 mln zł. 2,8 mln miasto otrzymało w ramach rządowej dotacji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..