Opublikowany: sob, Wrz 1st, 2018

Ratusz otrzymał 5 mln dotacji na budowę hali produkcyjnej

Złotoryjski ratusz otrzymał prawie pięć milionów złotych z funduszy unijnych. Środki te zostaną przeznaczone na budowę hali modułowej przy strefie przemysłowej. Powstanie w niej powierzchnia do wynajęcia dla przedsiębiorców zainteresowanych produkcją w Złotoryi.

Budowę hali zaplanowano w sąsiedztwie podstrefy ekonomicznej pod Wilczą Górą. Wart ok. 6,5 mln zł (netto) projekt pn. „Utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej dla sektora MŚP w Złotoryi – budowa hali modułowej” otrzymał dofinansowanie w wysokości 4,8 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Okazuje się, że 20 procent inwestorów, z którymi ratusz prowadził rozmowy nie była zainteresowana budową zakładu od podstaw, lecz chciałaby uruchomić produkcję w gotowym obiekcie. To skłoniło władze miasta do zaoferowania potencjalnym przedsiębiorcom do rozpoczęcia produkcji, w formie hali modułowej, która umożliwi pracę nawet trzech firm produkcyjnych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Dodajmy, że w ostatnim czasie w Złotoryi przybyło sporo nowych miejsc pracy. Inwestorów przyciąga polityka proinwestycyjna miasta i rosnąca atrakcyjność gospodarcza, o czym świadczą liczne certyfikaty i tytuły biznesowe. W ciągu czterech ostatnich lat  zatrudnienie w zakładach funkcjonujących w złotoryjskiej podstrefie LSSE wzrosło z ok. 300 osób do ponad 700. A to nie koniec, bo fabryki w pod Wilczą Górą zamierzają wybudować w najbliższym czasie kolejne przedsiębiorstwa, m.in. firma Euromill.

Warto przypomnieć, że już nie pierwsze dofinansowanie pozyskane z funduszy unijnych przez złotoryjski ratusz lub jednostki miejskie w ciągu ostatniego roku. Miasto otrzymało wsparcie z funduszy unijnych na budowę śródmiejskiej drogi rowerowej (2,3 mln zł) oraz doposażenie szkół podstawowych w sprzęt edukacyjny, remont sali gimnastycznej w SP nr 3 i przełożenie dachu w SP nr 1 (razem 1,3 mln zł, licząc dotację na projekt „Dobry start”). Dzięki funduszom zewnętrznym modernizowane są też biblioteka publiczna i żłobek miejski (łączne dofinansowanie w kwocie 443 tys. zł).

Fot. zlotoryjska.pl

Wyświetlonych 5 komentarzy
Wyraź swoją opinię
 1. Strefiarz pisze:

  Miejsca pracy? Dla Ukraińców chyba:) Panie Szymonie, niedawno trafnie oceniał Pan podczas jednego ze spotkan w Złotoryi sytuację na rynku pracy w naszym mieście, a dziś czytam peany pochwalne na temat polityki inwestycyjnej w Złotoryi. Budowanie kolejnych hal dla firm, które są królami ogłoszeń na portalach o pracy, to żaden sukces. Kolejna hala, to chyba jedynie fajne miejsca dla pracy dla znajomych z ratusza, bo przecież ktoś bedzie musiał tym miejscem administrować.

 2. Ha, ha pisze:

  Strefiarz zobaczysz że niedługo wróci bezrobocie i przydadzą się nowe miejsca pracy

 3. Strefiarz pisze:

  Bezrobocie wróci?? Pewnie wtedy jak Niemcy pozwolą Ukraińcom pracowac u nich bez przeszkód:)) W tym kraju już dawno nie ma bezrobocia, jest tylko bezmózgowie przedsiębiorców, którzy chcą żeby pracować za miskę ryżu minus koszty dojazdu, co daje czasem samą miskę.

 4. Ha, Ha pisze:

  Człowieku niedługo skończą się dotacje unijne i gospodarka nasza zaliczy zjazd

 5. koyot pisze:

  a co w tym czasie robi starosta powiatu zadluza powiat zastawia budynki szpital w upadku wojcieszow chce sie odlaczyc wysyla ludzi do pracy do jawora 20 lat obiecuje basen jedynie co mu wychodzi to zlikwidowanie powiatu zadluzanie i zdjecia z biskupem mam nadzeje ze to ostatnie dni ryszarda na stolku

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..