W Radomiu wygrali jednego seta

Niepowodzeniem zakończyła się konfrontacja Cuprum Lubin w ramach 27. kolejki PlusLigi. Siatkarze Patricka Duflosa ulegli gospodarzom z Radomia, 3:1.

Wiosną lepsi okazali się zawodnicy Roberta Prygla. Podobnie było w Hali MOSiR w Radomiu. Przyjmujący Wojciech Żaliński otworzył wynik pierwszego seta. Po chwili blok gospodarzy nie poradził sobie z solidny atakiem przyjmującego Cuprum Milosa Terzicia i mieliśmy remis. Goście nie potrafili znaleźć swojego rytmu. Cerrad odskoczył na kilka punktów i tego seta wygrał 25:20. Drugą część meczu zespół Patricka Duflosa rozpoczął lepiej niż pierwszą, ale pewniejsze ataki ze środkowej strefy dały zwycięstwo radomianom. Trzeci set padł łupem przyjezdnych. Terzić i atakujący Łukasz Kaczmarek dali Cuprum prowadzenie 0:2. Miedziowi poczuli wiatr w żaglach i wygrali 18:25, a ostatni punkt zdobył estoński przyjmujący Keith Pupart. Euforia szybko jednak opadał w czwartym secie, gdzie skuteczna gra Tomasza Fornala i błędy własne przyjezdnych dały zwycięstwo Czarnym 25:19.

27.kolejka PlusLigi, Hala MOSiR Radom
Cerrad Czarni Radom – Cuprum Lubin 3:1 (25:20, 25:20, 18:25, 25:19)
MVP meczu Tomasz Fornal (Cerrad Czarni Radom)

Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Ostrowski, Vincić, Żaliński, Ziobrowski, Filip, Droszyński, Rybicki, Huber, Fornal, Kwasowski, libero: Watten, Wasilewski.

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Pupart, Michalski, Terzić, Gorzkiewicz, Patucha, Gunia, Biegun, Smoliński, Masny, Hain, libero: Kryś, Makoś.