W PWSZ o zagrożeniu podczas ataku terrorystycznego

„Zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego oraz działanie medycznych służb ratunkowych w sytuacji ataku terrorystycznego” i to temat konferencji, którą organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. Z zaproszenia powinni skorzystać głównie pracownicy służby zdrowia, a także służb mundurowych.

– Ataki terrorystyczne stają się coraz częściej rzeczywistością w otaczającym nas świecie i wyzwaniem dla służb ratowniczych, w tym również medycznych.

Kwestie związane z medycznymi aspektami terroryzmu stanowią rozległą, multidyscyplinarną gałąź wiedzy, łączącą elementy: medycyny katastrof, organizacji systemów ratownictwa medycznego, dyscyplin klinicznych, medycyny sądowej, organizacji procesu identyfikacji ofiar, a także psychologii klinicznej. Obszar zagrożeń jest niezwykle szeroki, a w działania ratownicze zaangażowane są wszystkie służby zobligowane do utrzymania bezpieczeństwa wewnętrznego kraju. Ważne jest, aby służby te płynnie ze sobą współdziałały i przestrzegały opracowanych procedur postępowania – przekonuje Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy PWSZ w Legnicy. – Konferencja adresowana jest do: lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek, pracowników służby zdrowia, policji, straży pożarnej, straży granicznej, wojska, osób związanych z zarządzaniem kryzysowym, wszystkich zainteresowanych tematyką terroryzmu – dodaje.

Jak wyjaśniają przedstawiciele uczelni, celem wydarzenia jest przedstawienie zagrożeń oraz wymiana poglądów i praktycznych doświadczeń. Konferencji będzie towarzyszyła ekspozycja zbiorów biblioteki PWSZ. Na wystawie zobaczymy książki i czasopisma związane z tematyką bezpieczeństwa wewnętrznego i ratownictwa medycznego w sytuacjach kryzysowych.

Władze uczelni zapraszają chętnych na spotkanie w środę, 24 października, w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym PWSZ im. Witelona w Legnicy. W planie m.in. wystąpienia specjalistów z zakresu terroryzmu i medycyny.

Dodaj komentarz