PWiK: Szanujmy wodę przez cały rok! (WIDEO)

Częstsze kąpiele, baseny pełne wody oraz obfite podlewanie ogrodów – to wszystko powoduje, że zużycie wody jest większe niż zwykle. Czy powinniśmy obawiać się, że może jej zabraknąć?

To, że woda jest niezbędna do życia wiadomo od zawsze. Jednak teraz, w czasie trwających od tygodni tropikalnych upałów, doceniana jest bardziej niż zwykle. Więcej jej też zużywamy:

 – To jest szczególny okres, kiedy widzimy zwiększony pobór wody – mówi Anna Białęcka z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie.

Jak zapewnia PWiK wody na razie nie brakuje, jednak zawsze warto ją szanować:

 – Apelujemy do mieszkańców, zwłaszcza do działkowców, aby szanowali wodę, żeby też myśleli o innych – mówi Anna Białęcka.

Na razie głogowianie nie powinni się obawiać, że wody w mieście może zabraknąć:

 –  Wodę podajemy na bieżąco, nie ma żadnych zakłóceń i w tej chwili nic nie wskazuje na to, że jakieś problemy mogą wystąpić – dodaje rzeczniczka PWiK.

Na terenie miasta jest 18 studni głębinowych z których wydobywana jest woda. W jednym czasie pracuje od dwóch do czterech studni, nawet w takim upalnym okresie jak teraz.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..