Puchar Polski nie dla CCC

Koszykarki CCC Polkowice nie zdobędą w tym roku Pucharu Polski. W półfinale „pomarańczowe” po wyrównanym pojedynku uległy zespołowi Artego Bydgoszcz, który dziś powalczy o to trofeum z Wisłą Can-Pack Kraków.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Polkowiczanki konsekwentnie realizowały założenia taktyczne. Twarda gra w defensywie rodziła łatwe punkty z szybkich ataków. Podopiecznym trenera Georgisa Dikeoulakosa pod koniec pierwszej kwarty wyszły na pięciopunktowe prowadzenie, a jeszcze przed zakończeniem tej partii powiększyły je o trzy „oczka” (25:17). Zawodniczki CCC drugą partię rozpoczęły od serii pięciu zdobytych punktów i wydawało się wówczas, że zaczynają kontrolować wydarzenia na boisku. Okazało się jednak, że na rywalkach strata 13 punktów nie zrobiła większego wrażenia. Bydgoszczankom do przerwy udało się zmniejszyć deficyt do siedmiu punktów (45:38).

Po zmianie stron drużyna Tomasza Herkta na poważnie zabrała się za odrabianie strat. Brązowe medalistki Polski z minuty na minutę coraz gorzej natomiast radziły sobie w ofensywie, nierzadko popełniając proste straty. Z kolei zawodniczki Artego imponowały skutecznością rzutów zza linii oddalonej od kosza od 6,75 m. Bardzo dobrze prezentowała się Julia McBridge, która trafiła aż sześć na siedem prób za trzy punkty. Amerykańska rozgrywająca z dorobkiem 25 pkt. i 10 asyst była najlepsza zawodniczką na parkiecie. Kluczową okazała się decydująca odsłona meczu, którą wyraźnie zdominowały koszykarki znad Brdy. „Pomarańczowe” rzuciły w czwartej kwarcie tylko 9 punktów i ostatecznie przegrały walkę o finał Pucharu Polski 68:77. Dziś wieczorem o to trofeum zmierzą się w nim koszykarki Artego Bygdoszcz i Wisły Can-Pack Kraków.

– W pierwszej połowie zaczęłyśmy dobrze, realizowałyśmy założenia. Dobrze grałyśmy w obronie, co dawało nam dobre kontry. Później zaczęłyśmy się gubić, rywalki zaczęły wykorzystywać nasze błędy. W drugiej połowie byłyśmy słabszym zespołem – mówiła po meczu Angelika Stankiewicz.

Wśród polkowiczanek najlepiej zagrała Temi Fagbenle, która zanotowała 16 punktów i 12 zbiórek.

CCC Polkowice – Artego Bydgoszcz 68:77 (25:17, 20:21, 14:19, 9:20)

CCC: Fagbenle 16, Clark 13, Spanou 10, Sandrić 9, Stankiewicz 6, Gajda 5, Leciejewska 4.

Artego: McBride 25, Żurowska-Cegielska 10, Stankowić 10, Międzik 9, O`Neill 9, Stallworth 8, Adamowicz 6, Szott-Hejmej.