Puchar Polski dla CCC Polkowice!

Nie było niespodzianki w finale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Koszykarki CCC Polkowice pewnie pokonały Energę Toruń wygrywając 66:45. Jest to trzeci triumf w tych rozgrywkach „Pomarańczowych” w historii. Najbardziej wartościową zawodniczką całego turnieju została Temitope Fagbenle.

Podopieczne trenera Marosa Kovacika od pierwszych minut kontrolowały przebieg meczu. Wprawdzie na początku czwartej kwarty Energa nieco postraszyła faworyta, ale w końcówce aktualne mistrzynie Polski pokazały klasę.

O zwycięstwie polkowiczanek zdecydowała przede wszystkim agresywna gra w obronie. Rywalki zaliczyły zaledwie 33 procent skuteczności rzutów z gry i popełniły aż 20 strat.

Zawodniczki z Dolnego Śląska przez cały czas utrzymywały przewagę, która pozwalała im kontrolować mecz. W miarę zbliżania się końcowej syreny ich przewaga rosła. Największe rozmiary – 21 punktów osiągnęła wraz z tym jak wybrzmiała syrena kończąca finałową rywalizację.

Wysokie zwycięstwo polkowiczanek dało im trzeci w historii klubu Puchar Polski. Pierwszy raz to trofeum  wywalczyły w 2004 roku pokonując w finale Polfę Pabianice. Drugi taki sukces udało się osiągnąć 6 lat temu, gdy w 2013 roku pokonały w finale Wisłę Can-Pack Kraków. Dodajmy, że za najbardziej wartościową zawodniczkę całego turnieju tegorocznego Pucharu Polski została uznana środkowa CCC Temitopte Fagbenle.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej w półfinałowym starciu CCC nie dało najmniejszych szans gospodyniom turnieju, czyli ekipie Artego Bydgoszcz, które pokonały aż 78:45. Był to udany rewanż za niedawną porażkę ligową z tym zespołem.

CCC Polkowice – Energa Toruń 66:45 (16:12, 19:12, 13:15, 18:6)

CCC: Temitope Fagbenle 14 (11 zbiórek), Styliani Kaltsidou 12, Jasmine Thomas 10, Agnieszka Kaczmarczyk 10, Tiffany Hayes 7, Johannah Leedham-Warner 7, Lynetta Kizer 4, Weronika Gajda 2, Dominika Owczarzak, Karolina Puss, Julia Tyszkiewicz.

Energa: Alice Kunek 11, Laura Svaryte 9, Katarzyna Trzeciak 8, Ana-Marija Begić 7, Melissa Diawakana 3, Roksana Schmidt 3, Angelika Stankiewicz 2, Emilia Tłumak 2, Agnieszka Skobel.