Opublikowany: sob, Sty 12th, 2019

Przywiązał psa do znaku drogowego i odjechał (FOTO)

Wyjątkowym okrucieństwem i bezdusznością wykazał się ten, kto przywiązał psa do znaku drogowego, pozostawiając zwierzę na śmierć w męczarniach. Czworonóg został znaleziony w okolicach Kopacza koło Złotoryi. Na szczęście jeszcze żył. Sprawą zajęła się policja, a w Internecie aż zawrzało od komentarzy.

Informacja o przywiązanym psie trafiła do złotoryjskiej policji, która na miejscu zastała przemoczone i zmarznięte zwierzę. Pies był jednak bardzo agresywny, dlatego mundurowi zbytnio się do niego nie zbliżali. Poinformowali natomiast schronisko i po kilkudziesięciu minutach czworonóg był już bezpieczny. Jednym z funkcjonariuszy wysłanych na interwencję był Jakub Biernat, który zrobił zdjęcie uwięzionemu psu i umieścił na swoim profilu facebookowym, podpisując je:

„To jest dopiero bezmyślność i okrucieństwo ludzkie…..zero szans na przeżycie, a lina gruba na 2 cm….. Może ktoś kojarzy psa? Ponoć właściciel z Kopacza. Teraz zostaje ustalić go i odpowiednio surowo ukarać!”

Zdjęcie w ekspresowym tempie zostało udostępnione przez ponad tysiąc użytkowników Facebooka, a w sieci pojawiła się lawina komentarzy. — Takim ludziom to zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt.. Jeśli ktoś potrafi tak zrobić psu to i zrobiłby człowiekowi. Zero człowieka w tym kto to zrobił… Cię kacie do słupa przywiązać.!!! – to tylko kilka z nich.

Internauci postanowili nawet zorganizować zrzutkę na nagrodę dla osoby, która znajdzie sprawcę. Do właściciela przywiązanego czworonoga dotarł dobrze znany w Złotoryi Przemysław Markiewicz, który zrzekł się jakichkolwiek korzyści materialnych z tego tytułu. Zebrano ponad dwa tysiące zł. Cała ta kwota wspomoże schronisko prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami  w Jaworze.

Miejscowej policji również udało się skontaktować z właścicielem. – Dotarliśmy do właściciela psa jeszcze zanim jeden z mieszkańców zgłosił nam jego tożsamość. Warto jednak zaznaczyć, że na wielką pochwałę zasługuje postawa złotoryjan, którzy nagłośnili całą sytuację. Aktualnie prowadzimy postępowanie, które wskaże nam sprawcę przywiązania psa do znaku drogowego, gdyż niekoniecznie musi to być jego właściciel – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Znęcanie się nad zwierzęciem jest przestępstwem, zagrożonym karą od dwóch lat pozbawienia wolności, a w przypadku wyjątkowego okrucieństwa prawo przewiduje trzy lata więzienia.

Jak nieoficjalnie informuje portal zlotoryjska.pl, rodzina byłych właścicieli ma już nowego szczeniaka.

Fot. Jakub Biernat via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..