Opublikowany: nie, Lip 8th, 2018

Przychodnia zdrowia w dawnym Domu Hutnika

Miedziowe Centrum Zdrowia w Legnicy rozpoczyna remont dawnego Domu Hutnika i jego otoczenia przy ul. Złotoryjskiej. Prace potrwają do maja przyszłego roku. W odnowionym i zaadaptowanym dla celów medycznych obiekcie powstanie kolejna już w tym rejonie, nowa przychodnia MCZ. Inwestycja pochłonie łącznie około 4,5 mln zł, z czego 3 mln pochodzą z uzyskanej dotacji.

Od wielu lat pałacyk Domu Hutnika, a potem klub Planeta, niszczał. Obiekt stanowił też zaplecze budowlane podczas powstawania w 2014 roku pierwszej przychodni przy ul. Okrzei. Zarząd MCZ postanowił zdobyć pieniądze z dotacji i wyremontować budynek. Powstanie w nim przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej wraz z infrastrukturą.

– Rozstrzygnęliśmy przetarg i wyłoniliśmy wykonawcę drugiej przychodni, w której znajdzie się administracja, lekarze rodzinni, chirurgia i okulistyka – mówi Waldemar Sułek, wiceprezes ds. finansowych MCZ. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku o tej porze lekarze będą już mogli przyjmować i leczyć tu pacjentów.

Nowa przychodnia przy ul. Złotoryjskiej to 1500 metrów sześciennych powierzchni, trzy kondygnacje plus podpiwniczenie, gdzie będą pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i socjalne.

Projekt przebudowy budynku przygotowany został zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. – Zachowamy jego zabytkowy charakter – wyjaśnia Katarzyna Wojciechowska, architekt z biura„ A3 wiosenne” Lubin, które przygotowało projekty. – Przez wiele lat budynek był nieużytkowany, więc musieliśmy znaleźć i odtworzyć zabytkowe tynki czy powierzchnie malowane przez dawnych właścicieli – dodaje.

Przypomnijmy, że w 2014 roku legnicki ratusz sfinansował i zbudował całą infrastrukturę drogową i parkingową, służącą obsłudze przychodni MCZ przy ul. Okrzei. Powstały drogi, zieleń, instalacje podziemne i ok. stu miejsc parkingowych o wartości blisko dwóch mln zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..