Opublikowany: pon, Sie 7th, 2017

Przetarg na odnowę Rynku przedłużony

W najbliższych dniach nie dowiemy się jeszcze, kto będzie kontynuował rewitalizację lubińskiego Rynku. Urząd przedłużył bowiem czas na składanie ofert dla firm zainteresowanych tą inwestycją.

Dziś miało nastąpić otwarcie ofert w ogłoszonym wcześniej postępowaniu przetargowym. Tymczasem urząd przedłużył postępowanie. – Mamy sporo zapytań, które wpływają do urzędu, dlatego zdecydowaliśmy przedłużyć termin składania ofert do piątku, 11 sierpnia – informuje Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina.

W postępowaniu przetargowym zmieniono także jeden z kluczowych elementów – termin realizacji inwestycji. Wcześniej jej zakończenie szacowano na 30 października, teraz najwięcej punktów otrzyma firma, która zakończy rewitalizację do połowy listopada. Ostateczny termin to połowa grudnia, ale ten jest najmniej punktowany.

– Zależy nam, żeby firmy, które przystąpią do przetargu, skupiły się na solidnym dokończeniu tej inwestycji i nie musiały obawiać się kar umownych z tytułu niedokończenia tej inwestycji w terminie. Rynek ma być zrobiony porządnie i tak, jak już podkreślaliśmy, ma być wyłożony trwałym i porządnym kamieniem – dodaje rzecznik.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..