Przestrzegali młodych ludzi (FOTO)

Nie jestem rzeczą! Mną się nie handluje! Mnie się dobrze traktuje! – pod takim hasłem głogowska policja przeprowadziła cykl zajęć i spotkań ze studentami oraz uczniami szkół średnich. Zajęcia odbyły się w ramach XII Europejskiego Dnia Walki z Handlem Ludźmi.

Zajęcia z młodzieżą przeprowadził zespół ds. Profilaktyki Społecznej KPP:

– Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi młodzieży na problem handlu ludźmi i pracy przymusowej oraz wskazanie jej, jakie środki ostrożności należy podjąć przy podejmowaniu pracy, kontaktach z nowo poznanymi ludźmi – informuje Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Problem dotyka Polaków w kraju i za granicą ale również cudzoziemców pracujących i przebywających w Polsce. Jak wynika z danych The 2018 Global Stavery Index, obecnie na świecie jest 40,3 mln współczesnych niewolników, w tym 24,9 mln osób jest zniewolonych poprzez pracę. Kilkanaście tysięcy Polaków rocznie wpada w pułapkę współczesnego niewolnictwa. To nie tylko zmuszanie do prostytucji. Rosnąca liczba przypadków dotyczy zniewolenia poprzez pracę.

Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi obchodzony jest 18 października.

Źródło: KPP w Głogowie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..