Opublikowany: pt, Sie 11th, 2017

Przeprowadzka bibliotek w gminie Chocianów

Biblioteczna Filia dla Dzieci w Chocianowie zostanie przeniesiona z ul. 3-go Maja do Gimnazjum im. Odkrywców Polskiej Miedzi, a filia w Parchowie – ze Szkoły Podstawowej do Wiejskiego Ośrodka Kultury.

Przeprowadzka pierwszej placówki związana jest ze wznowieniem działalności świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci i dorosłych w pomieszczeniu, w którym obecnie znajduje się filia. W tej w Parchowie ma powstać sala dydaktyczna.

Zmiany będą dla obu placówek bibliotecznych korzystne, ponieważ nowe pomieszczenia są większe, co pozwoli na prowadzenie różnych form zajęć z czytelnikami.

– W chocianowskiej bibliotece i jej filiach w Szklarach Dolnych, Trzebnicach i Parchowie, oprócz możliwości korzystania ze zbiorów bibliotecznych proponujemy czytelnikom także dyskusje nad książką, spotkania autorskie i okolicznościowe, zajęcia literackie i plastyczne, lekcje biblioteczne oraz gry i zabawy dla dzieci – wymienia Jolanta Floryn, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Chocianowie. -Przeniesienie obu filii bibliotecznych do obszerniejszych pomieszczeń, zapewni czytelnikom wyższy komfort korzystania z placówek i pozwoli na wzbogacenie oferty kulturalno – oświatowej – dodaje dyrektor.

W wiejskich filiach bibliotecznych w Szklarach Dolnych, Trzebnicach i Parchowie zarejestrowano w 2016 roku stałych 295 czytelników. W tym samym roku przeprowadzono tam 215 prac kulturalno – oświatowych, w których uczestniczyły 1854 osoby.

Fot. Ilustracyjne

 

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..