Opublikowany: sob, Kwi 28th, 2018

Przemyk na Cantacie

Renata Przemyk wraca na scenę z rewelacyjną, kultową już płytą „YA HOZNA”. Artystka przypomni ją legniczanom na specjalnym koncercie w ramach Ogólnopolskiego Turniej Chórów „Legnica Cantat”. 

To już 28 lat mija od czasu ukazania się na polskim rynku albumu „YA HOZNA” Renaty Przemyk. Naszpikowana przebojami „Babę zesłał Bóg”, „Kochaj mnie jak wariat”, „Tańczę na stole” czy „Tortury” płyta okazała się jednym z najbardziej spektakularnych debiutów w historii polskiej muzyki. O jej fenomenie stanowiło idealne połączenie poetyckiej wrażliwości z punkową i folkową energią. Wielkim atutem albumu są też teksty Sławomira Wolskiego doskonale korespondujące z image artystki. Wyszło z tego arcydzieło, które po prawie trzydziestu latach wytrzymało próbę czasu.

2 maja 2017, w ramach wrocławskiego Festiwalu „3-majówka” miało miejsce historyczne wydarzenie – powrót Renaty Przemyk w glanach, z przebojami z pierwszej płyty. Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności, wśród której znaleźli się pierwsi fani artystki, a ogromna energia z obu stron sceny przyciągnęła także nowych słuchaczy.

Po tak gorącym przyjęciu Przemyk z zespołem przygotowała dla swoich fanów specjalny projekt, który oferuje ogromne emocje i powrót do przeszłości pełnej wartościowej muzyki. Na legnickim koncercie będzie okazja do wysłuchania wszystkich utworów z pierwszej płyty (w tym „Babę zesłał Bóg” i „Protest dance”) oraz największych przebojów z pozostałych płyt Renaty, takich jak „Aż po grób”, „Ten taniec”, „Zero” czy „Kochana”.

Koncert w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej zaplanowany jest na  25 maja, na godz. 19:30.

źródło: materiały prasowe

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..