Przemkowscy policjanci częściej patrolują teren   

W ostatnim czasie przemkowscy policjanci częściej patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, węzły cieplne, wiaty śmietnikowe i przystankowe.

– Informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych można przekazać nie tylko dzwoniąc na numery alarmowe, ale także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – przypomina st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Jak dodaje, w całym powiecie funkcjonariusze reagowali i reagują na zagrożenia zdrowia i życia wobec wielu osób potrzebujących pomocy, często nietrzeźwych, którzy wieczorem i w nocy na dworze, w niskich temperaturach przebywali w parkach, na przystankach komunikacji miejskiej lub w innych miejscach.

– Najczęściej osoby te będąc pod wpływem alkoholu, nie były w stanie poruszać się o własnych siłach – dodaje Przemysław Rybikowski. – W takich przypadkach policjanci, w zależności od sytuacji, przewożą takie osoby do wyznaczonych miejsc, gdzie mogą spędzić noc, bądź umieszczają je w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, do wytrzeźwienia.

Policja prosi też o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie może być zagrożone ze względu na niskie temperatury. Można też skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest tam kategoria: „Bezdomność” – każdy może wskazywać miejsca przebywania takich osób.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..