W Przemkowie chcą połączyć kluby piłkarskie

Na środę, 21 sierpnia, zaplanowano w przemkowskim urzędzie miejskim spotkanie w sprawie połączenia lokalnych klubów sportowych.

Spotkanie jest efektem wcześniejszych rozmów i ustaleń, jakie odbyły się w tym miesiącu. Najpierw, jak czytamy w informacji urzędu miejskiego, z inicjatywny i na wniosek części zawodników MGKS Zamet Przemków i UKS Przemków Huta, burmistrz Jerzy Szczupak spotkał się z piłkarzami, by wysłuchać ich postulatów. A dalej: „Zawodnicy wyrazili niezadowolenie z obecnej sytuacji, chcą połączenia klubów. To nie jedyny ich postulat. Chcą zmiany nazwy dla nowego klubu, a także odwołania zarządów obecnie funkcjonujących klubów. Takie rozwiązanie ich zdaniem, usatysfakcjonuje całe piłkarskie środowisko, a na połączeniu dwóch klubów zyskają wszyscy – klub, zawodnicy, rodzice i kibice. Porozumienie między piłkarzami i trenerami obu klubów jest”. Potem, podczas posiedzenia Komisji Spraw Społecznych omówiono sytuację przemkowskich klubów piłkarskich. Władze UKS Przemków Huta wyraziły chęć realizacji postulatów, w tym także podanie się zarządu do dymisji, a prezes zarządu MGKS ZAMET wyraził chęć prowadzenia dalszych rozmów. Ponadto, w odpowiedzi na wnioski klubów sportowych, komisja pozytywnie zarekomendowała zwiększenie w budżecie gminy na ten rok środków finansowych na zadania związane z kulturą fizyczną i sportem.

– Musimy wypracować wspólne rozwiązanie, organizacja sportu, w tym szczególnie dla dzieci i młodzieży to jeden z moich priorytetów – zapewnia burmistrz Jerzy Szczupak. – Zależy mi na tym, żeby wspierać piłkę nożną. Jednak im więcej klubów działających na terenie gminy, tym większe m.in. rozdrobnienie finansowania. Środki obecnie przekazywane klubom w ramach dotacji nie są małe, jednak wciąż niewystarczające na prawidłowe ich funkcjonowanie. Po raz trzeci podejmujemy temat. Być może z udziałem gminy oraz Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręgu Legnica, tym razem uda się doprowadzić do powstania w Przemkowie jednego klubu. Moim dążeniem jest, aby piłkarze, działacze, rodzice i wszyscy zainteresowani mieli możliwość stać się członkami nowoutworzonego klubu i mieć wpływ na jego funkcjonowanie – dodaje.

Spotkanie w sprawie połączenia klubów odbędzie się w środę, 21 sierpnia, o godz. 16 w urzędzie miejskim. Burmistrz zaprasza na nie wszystkich zainteresowanych organizacją sportu w mieście.

Źródło: UM w Przemkowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..