Przełamanie szczypiornistów

2016.10.01 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Mezczyzn sezon 2016/2017 MKS Zaglebie Lubin - Piotrkowianin Piotrkow Trybunalski N/Z Foto Pawel Andrachiewicz / Foto Andrus

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przerwali serię meczów bez wygranej. Dziś miedziowi pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 28:27, przegrywając do przerwy 12:14.

Mecz zaczął się dla miedziowych znakomicie. Nie minęło pięć minut, a na tablicy wyników było 1:4, później 2:5. Bez wątpienia pierwsze dwadzieścia minut należało do przyjezdnych. Przełomowy w tej części spotkania okazał się moment przy prowadzeniu Zagłębia 11:9. Wówczas pięć bramek z rzędu zdobyli zawodnicy z Piotrkowa i do przerwy to oni prowadzili.

Przewaga Piotrkowianina utrzymywała się do 36. minuty, kiedy było 17:16. Przez kolejne dziesięć minut na tablicy wyników najczęściej widniał remis, ale ze stanu 20:20 miedziowi wyszli na 24:21, dzięki czemu w decydujące fazie meczu mogli kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Trzy minuty przed końcem było 28:24 dla Zagłębia i stało się jasne, że to właśnie goście zgarną dziś trzy punkty.

MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MKS Zagłębie Lubin 27:28 (14:12)

Piotrkowianin: Banisz, Procho – Zinchuk 2, Mróz 2, Surosz, Swat 3, Achruk, Woynowski, Makowiejew 3, Andreou, Góralski 7, Krawczenko, Pożarek, Tórz 4, Pacześny 1, Iskra 5.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Bondzior, Przysiek, Kużdeba 2, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Szymyślik 4, Czuwara 3, Wolski, Bartczak 1, Pietruszko 1, Moryto 12, Dżono 1.