Przełamanie SMK!

Do piątej kolejki czekali koszykarze SMK Lubin na pierwszą wygraną w sezonie. W meczu drugiej ligi grupy D lubinianie pokonali na własnym parkiecie Sudety Jelenia Góra 68:57. To historyczna wygrana SMK na drugoligowych parkietach!

Lubinianie już w pierwszej kwarcie pokazali, że zrobią wszystko, aby zanotować pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Inauguracyjna odsłona rozgrywana była pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali różnicą dziesięciu „oczek”. W drugiej odsłonie jeleniogórzanie starali się odrobić straty, ale SMK utrzymywało bezpieczną przewagę.

Po zmianie stron miejscowi jeszcze odskoczyli, a na parkiecie szalał duet Marić-Olejniczak, który zdobył łącznie 42 punkty! Gości stać było na zmniejszenie strat w ostatniej kwarcie, ale pierwsza wygrana SMK stała się faktem.

SMK Lubin – Sudety Jelenia Góra 68:57 (21:11, 21:21, 15:9, 11:16)

SMK: Botuszyn, Macowicz 2, Marić 19, Olejniczak 23, Skibiński, Szablewski, Szkoła, Turcza, Winiarski, Dwornik 14, Jaros 2, Jaworski 6.
Sudety: Białachowski, Jyż 11, Minciel 13, Plewa 2, Raczek 10, Taraszkiewicz 4, Wasilewski 4, Wilusz 11, Kanecki, Kleinowski 2, Kozak.