Przełamanie Siódemki

Do trzeciej kolejki czekali na pierwsze punkty kibice i szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica. Podopieczni Pawła Wity pokonali dziś pewnie ASPR Zawadzkie 40:31 (20:15).

Tylko pierwsze minuty meczu w Legnicy były wyrównane. Przez dziesięć minut na parkiecie trwała walka bramka za bramkę, po czym gospodarze zaczęli budować swoją przewagę. Dobrze grająca w obronie i skutecznie w ataku Siódemka do przerwy wygrywała różnicą pięciu trafień.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. To legniczanie dyktowali warunki gry, powiększając jeszcze swoją przewagę. Dobrą zmianę dał Piotr Piróg, w końcu przełamał się Bartłomiej Koprowski, swoje dołożył także Kamil Mosiołek, w bramce Miedzianki kolejne obrony notował Łukasz Mazur i legniczanie mogli cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie – Na przerwę schodziliśmy, prowadząc pięcioma bramkami, ale mieliśmy w pamięci ostatni mecz w Zawierciu. Tym razem byliśmy skupieni do samego końca i nie oddaliśmy pola rywalom, a jeszcze powiększyliśmy swoją przewagę – podsumował trener Siódemki Miedź, Paweł Wita.

Siódemka Miedź Legnica – ASPR Zawadzkie 40:31 (20:15)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Kaczmarek – Majewski 1, Przybylak 3, Antosik 5, Płaczek 4, Koprowski 6, Piróg 5, Ziemiński 6, Piwko 2, Mosiołek 6, Skiba 2, Gregułowski, Drozdalski, Kowalik.

ASPR: Skrzypczyk 1, Podejma – Mięsopust 1, Zagórowicz 7, Szulc, Morzyk 1, Hentschel 1, P. Całujek 1, Krygowski 1, A. Danysz 4, S. Danysz 1, Ł.Całujek 7, Kąpa 4.