Prymas Polski w Jakubowie: Dobrej drogi wszystkim (WIDEO, FOTO)

Prymas Polski Abp Wojciech Polak przewodniczył mszy św. dziękczynnej z okazji 10. rocznicy powstania Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie, gmina Radwanice. W uroczystości uczestniczyli też m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele KGHM i służb mundurowych.

Przypadający w tym roku jubileusz 10-lecia ustanowienia pierwszego w Polsce Sanktuarium św. Jakuba St. Apostoła – w Jakubowie, w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, zapamiętany będzie nie tylko ze względu na piękną oprawę, ale także lejący się z nieba żar.

– Dziesiąta rocznica to jest początek drogi – mówił prymas Polski Abp Wojciech Polak zachęcając do pielgrzymowania szlakiem św. Jakuba. – I powiem tak, jak zwykł mawiać święty Jan Paweł II: „Jak dobrze przeżyliśmy rocznice i jubileusze tośmy rozprostowali nogi przed drogą, która nas czeka, więc dobrej drogi wszystkim.

Po mszy św. prymas Polski wziął udział w odsłonięciu muszli św. Jakuba w kaplicy św. Barbary na pobliskim szybie noszącym imię św. Jakuba. Wpisał się też do Księgi Pamiątkowej.

Dodajmy, że w Jakubowie powstało Bractwo św. Jakuba Apostoła. Stowarzyszenie to – we współpracy z lokalnymi samorządami i różnymi organizacjami – doprowadziło do otwarcia w 2005 roku pierwszego odcinka Szlaku Św. Jakuba w Polsce. Droga ta prowadzi z Jakubowa do Zgorzelca i Görlitz, a dalej aż do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..