Opublikowany: sob, Lut 9th, 2019

Promocje w Muzeum Regionalnym (FOTO, WIDEO)

W jaworskim Muzeum Regionalnym odbył się wernisaż finałowych prac 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych. Prace były wystawiane wcześniej w legnickiej Galerii Sztuki. Ekspozycję można podziwiać do końca marca.

Na wernisaż skusiło się wielu mieszkańców w różnym wieku. Niektórzy amatorzy współczesnej sztuki sztuki przybyli całymi rodzinami. Nie było autorów, a informacje o dziełach, okolicznościach powstawania i zastosowanej technice można wyczytać w specjalnie wydanym katalogu. Wśród gości obecna była m.in. dyrektor legnickiej Galerii Justyna Teodorczyk oraz znana publicystka i historyk sztuki Janina Stasiak.

Uwagę zarówno zwiedzających jak i wcześniej jurorów przykuła praca Anety Kublik pod intrygującym tytułem „Zobacz niewidoczne”. Z daleka płótno wydaje się całe zamalowane na czarno. Dopiero po dokładnym przyjrzeniu się i spoglądaniu pod różnym kątem można dostrzec właściwe elementy obrazu.

– Obecna wystawa to kolejny efekt naszych doskonałych relacji z Galerią Sztuki, z którą współpracujemy od lat – mówi dyrektor Arkadiusz Muła.

– W obecnych czasach, trudnych również dla artystów chcemy ich wspierać i oddać im głos – mówiła o założeniach konkursu Promocje podczas otwarcia jaworskiego wernisażu dyrektor Teodorczyk.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..