Promocja Polkowic w minionej kadencji pod lupą prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Legnicy wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez władze Gminy Polkowice w latach 2014-18.

– Śledztwo dotyczy postępowań przetargowych w zakresie promocji Gminy Polkowice w trakcie rozgrywek sportowych i dokonanie w tym okresie wypłat z tego tytułu na rzecz Miejskiego Klubu Sportowego w Polkowicach – informuje Roman Tomczak, rzecznik magistratu.

Jak dodaje, przedmiotem postępowania prokuratury będzie ewentualne wyrządzenie Gminie Polkowice „szkody majątkowej wielkich rozmiarów, w łącznej wysokości prawie 15 mln zł”. Przypomnijmy, chodzi o lata 2014-18, kiedy włodarzem gminy był Wiesław Wabik.

– W ten sposób prokuratura podzieliła wątpliwości burmistrza Łukasza Puźnieckiego, co do sposobu przekazywania środków na rzecz MKS Polkowice w latach 2014-18 – dodaje Roman Tomczak.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie Łukasz Puźniecki wystosował do prokuratury na początku kwietnia.

Do tematu wrócimy.

Fot. UR 

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Matekii pisze:

    A tera sie nie dziwie ze były burmistrz dostał posade w ccc

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..