Prokuratura podjęła dochodzenie w sprawie medialnego szantażu

Prokuratura Rejonowa w Legnicy rozpoczęła dochodzenie w sprawie szantażu, jaki miał stosować jeden z legnickich portali internetowych wobec burmistrza Złotoryi. 

Przypomnijmy, że pod koniec lutego burmistrz Robert Pawłowski złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez jeden z legnickich portali internetowych. Szef złotoryjskiego samorządu utrzymuje, że był nakłaniany do finansowej współpracy z portalem, co ma znaleźć potwierdzenie w dowodach złożonych śledczym.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Legnicy, która kilka dni temu zdecydowała o wszczęciu oficjalnego dochodzenia. – Wszczęto dochodzenie w sprawie dotyczącej kierowania w latach 2016-2018 gróźb bezprawnych, polegających na upublicznieniu na portalu internetowym artykułów przedstawiających nieprawdziwe informacje na temat miasta Złotoryja – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Czynności dochodzeniowe zostały powierzone Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy.

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. zbigniew pisze:

    Nawet nie trzeba pisać po nazwisku, wszyscy wiedzą o kogo chodzi… Co ten alkohol robi ludziom z mózgu. Blondyna będzie musiała sama ciągnąć ten biznes.

  2. Kacper pisze:

    Prokuratrura swoje, portal swoje a burmistrz i tak przegrał tę wojenkę…A swoją drogą-ile kasiorki dostaje TV Regionalna od samorzadów Ścinawy, Lubina, powiatu i gminy?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..