Prokuratura bada przyczyny dwóch tragedii (WIDEO)

Prokuratura powołała pierwszych świadków w sprawie tragicznej śmierci pracownika spółki Energetyka, do której doszło w kopalni ZG Rudna. Przeprowadzono już sekcję zwłok mężczyzny i zabezpieczono nagrania z monitoringu. W toku jest jeszcze jedno śledztwo, dotyczące tragicznego wypadku w warsztacie samochodowym w Polkowicach. Jak się okazało, 50-letni pracownik Energetyki i 23-letni mechanik byli ze sobą spokrewnieni.

Przypomnijmy, oba wypadki miały miejsce 2 stycznia. 50-letni mężczyzna wpadł do szybu R-IX kopalni ZG Rudna, spadając na głębokość 1 118 metrów. Ratownikom udało się wydobyć ciało po siedmiu godzinach. Tego samego dnia w Polkowicach, 23-letni mechanik przygnieciony został busem, który spadł z podnośnika. Ciężko ranny najpierw trafił do lubińskiego szpitala, potem do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Rzecznik szpitala poinformował nas, że niestety po kilku dniach walki o życie mężczyzna zmarł.

Jak mówi Magdalena Serafin, prokurator rejonowy w Lubinie, oba śledztwa są na początkowym etapie i ze względu na ich dobro nie są podawane szczegółowe informacje. Jak dodaje, jest jeszcze za wcześnie, by mówić, co było bezpośrednią przyczyną obu wypadków.

Prokuratura zabezpieczyła nagranie z monitoringu w kopalni Rudna, nie widać jednak na nim, jak doszło do tego, że pracownik spadł do szybu.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Wie napisał(a):

    Dlaczego tak kłamią? Każdy już wie że nie wpadł a skoczył!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..