Próbował zamordować młodego chłopaka

Zamaskowany podszedł do młodego chłopaka i próbował zabrać mu paczkę. Gdy ten się sprzeciwił, napastnik ugodził go nożem w głowę i uciekł. Zbiega zatrzymano, grozi mu nawet dożywocie.

W poniedziałkowy wieczór do złotoryjskich policjantów wpłynęło zawiadomienie o rannym w głowę, młodym mężczyźnie. Na miejscu natychmiast znaleźli się funkcjonariusze, którzy do przyjazdu karetki, opiekowali się zakrwawionym chłopakiem.

Poszkodowany zrelacjonował, że wieczorem niósł paczkę i nagle został napadnięty przez zamaskowanego, nieznanego mu mężczyznę. Gdy się przeciwstawił, doszło między nimi do przepychanek. W trakcie szarpaniny, napastnik wyjął nóż, ugodził nim mężczyznę w głowę i uciekł.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 27-letniego mieszkańca Złotoryi. Mężczyźnie postawiono zarzut usiłowania zabójstwa.

– Sąd Rejonowy w Złotoryi na wniosek prokuratora oraz śledczych zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa w związku z dokonanym rozbojem 27-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności – starszy sierżant Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej komendy.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..