Próbował uciekać, ale wpadł

Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale kierował autem. Co więcej, pod wpływem środków odurzających i psychotropowych. Na dodatek, był poszukiwany. W końcu 30-latek wpadł po policyjnym pościgu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 12 grudnia, po godz. 15 w Przemkowie.

– Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego polkowickiej komendy, na jednej z ulic zauważyli samochód marki Audi – informuje asp.szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Na ich widok kierowca gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca przejechał kilka ulic, potem zatrzymał się i zaczął uciekać pieszo. W końcu został zatrzymany.

– Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany, a także posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami – dodaje Daria Solińska. – Dodatkowo, 30-latek kierował samochodem w stanie po użyciu środków odurzających i psychotropowych. Badanie testerem wskazało obecność amfetaminy i marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..