Opublikowany: śr, Cze 13th, 2018

Prezydent Lubina z absolutorium (WIDEO)

Prezydent Lubina został skwitowany. Prawie wszyscy miejscy radni zagłosowali za udzieleniem mu absolutorium. Pozytywna była też opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Udzielając prezydentowi absolutorium, radni stwierdzili, że zeszłoroczny budżet został zrealizowany zgodnie z planem.

– Uważam, że budżet za 2017 rok został wykonany rzetelnie. Strategia prezydenta dla miasta jest bardzo dobra, zmierza w odpowiednim kierunku. Wszystkie założenia, które są wykonane przez prezydenta, są realizowane – tłumaczy Bogusława Potocka, przewodnicząca rady miejskiej.

Radni udzieleniem absolutorium docenili liczbę inwestycji, które udało się zrealizować lub rozpocząć. – Najważniejsza inwestycja, którą w końcu udało się zrealizować, to rewitalizacja rynku. Rozpoczęła się też bardzo ważna inwestycja drogowa: remont arterii od ulicy Ścinawskiej aż po Granitową, powstały nowe ciągi piesze i rowerowe, odnowiony został park Słowiański – wylicza Potocka i przypomina, że ubiegłoroczny budżet zmieniany był cztery razy, co wiąże się z otrzymanymi dotacjami na poszczególne inwestycje i koniecznymi przesunięciami w dochodach i wydatkach.

Za udzieleniem absolutorium prezydentowi głosowało 15 radnych, przeciw była jedna osoba.

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. KKB pisze:

    W roku wyborczym zawsze Robercik znajduje kasę na CUDA i wianki. Dobrze, że nikt mu już nie wierzy w Lubinie a porażka wyborcza puka już do jego drzwi. Ale to akurat będzie słuszna decyzja lublinian, gdy pognają TO całe towarzystwo wzajemnej adoracji i obdarowujące się wysokimi pensjami w spółkach podległych miastu.
    Wierzę, że Bazyl coś wreszcie o tym napiszę i Lubin obudzi się ze snu, podczas którego chłopaki z samorządu robili co chcieli.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..