Opublikowany: wt, Gru 19th, 2017

Prezydent Legnicy żegna zastępczynię (WIDEO)

Dorota Purgal

Przez półtorej dekady była jednym z najbliższych współpracowników włodarza Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. Jako jego zastępca odpowiadała m.in. za oświatę, kulturę, sport oraz pomoc społeczną. Wiceprezydent Dorota Purgal od dziś jest na przedemerytalnym urlopie.

Wraz z przejściem Doroty Purgal na emeryturę, w legnickim magistracie kończy się pewna epoka. Urzędniczka odpowiadała bowiem nie tylko za najkosztowniejsze zadania w mieście, ale także była szefową wszystkich politycznych kampanii Tadeusza Krzakowskiego i jego komitetu wyborczego.

Wiadomo, że Dorota Purgal w ostatnich dniach stycznia przyszłego roku kończy urlop i dopiero wówczas prezydent przedstawi swego nowego zastępcę. Na giełdzie nazwisk najczęściej pojawia się postać 55-letniego Zbigniewa Rutki – dotychczasowego zastępcy dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w legnickim magistracie. Czy to faktyczny faworyt? – Nie potwierdzam, nie zaprzeczam – odpowiada Tadeusz Krzakowski.

Zbigniew Rutka

Na pytanie czy w przyszłym roku w najbliższym otoczeniu prezydenta szykują się kolejne zmiany kadrowe, Tadeusz Krzakowski odpowiada, że nic na ten temat nie wie i że nie zajmuje się plotkami.

Wiele wskazuje na to, że emerytura Doroty Purgal nie musi wcale oznaczać końca jej współpracy z Tadeuszem Krzakowskim. Na pytanie czy specjalistka od marketingu politycznego, związana z prezydentem 15 lat, będzie szefową również przyszłorocznej kampanii wyborczej – włodarz się oburza i nie udziela odpowiedzi.

63-letnia Dorota Purgal ceniona jest przede wszystkim za fachowość, skuteczność i niezmierną pracowitość. Przez lata uchodziła za doskonałego negocjatora, który z różnych opresji potrafi wyjść obronną ręką. Zanim trafiła do legnickiego magistratu kierowała Zakładem Opieki Zdrowotnej, a wcześniej odpowiadała za media w komitecie wojewódzkim PZPR. Wiosną tego roku, kiedy IPN ujawnił jej nazwisko na liście tajnych współpracowników komunistycznej bezpieki, z otwartą przyłbicą broniła się przed oskarżeniami.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..